کوش آداسی

آشنایی با کوش آداسی:

کوش‌آداسی یا قوش‌‌آداسی به ترکی استانبولی: Kuşadası؛ به معنای جزیرهٔ پرنده قوش در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع شده‌است و بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی ۵۸٬۶۵۰ نفر و بر اساس برآوردهای سال ۲۰۱۲ میلادی ۷۰,۱۴۳ نفر جمعیت دارد.

موقیت جغرافیایی کوش آداسی:

این شهرستان که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه است در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، افسوس، مریم آنا (خانه مریم)، میلت، دیدیم، پاموک کاله، مارماریس و بودروم قرار دارد. بندر کوش آداسی به علت نزدیکی با جزیره یونانی ساموس برای گردشگران که به ترکیه مسافرت می‌کنند، از جذابیت خاصی برخوردار است. از بندر کوش آداسی در ماه‌های بهار و تابستان سفرهای منظم با قایق‌های موتوری به جزیره یونانی ساموس برگزار می‌شود. قایق‌های تفریحی مدرن که تورهای آبی را برگزار می‌کنند زیبایی خاصی به این بندر بخشیده‌اند. بندر کوش آداسی یکی از بنادر مهم منطقه می‌باشد.

آب و هوای کوش آداسی:

آب و هوای شهر کوش آداسی به دلیلی نزدیکی آن به سواحل دریایی مدیترانه ای و معتدل است. زمستان ها در این شهر معتدل و تابستان های آن نیز داغ است. در طول تابستان (تیر و مرداد) میانگین دمای هوا اغلب تا بالای ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالا می‌رود. بارش باران در فصل تابستان بعید به نظر می‌رسد اما در طول زمستان می‌توان انتظار بارش‌های مکرر را داشت. اگر خواستید به این شهر سفر کنید زمان خاصی وجود ندارد زیرا اغلب اوقات شرایط مساعدی برای سفر برقرار است.

سیستم حمل و نقل در کوش آداسی:

برای سفرهای درون شهری در کوش آداسی، خیلی کم پیش می آید که دغدغه ترافیک و خیابان های شلوغ در انتظار شما باشد. در این شهر سعی کنید تا جایی که می توانید پیاده به مقاصد خود سفر کنید زیرا کوش آداسی شهر کوچکی است. اصلی ترین وسیله حمل و نقل در این شهر مینی بوس است. اگر هم عجله داشتید می توانید از تاکسی در این شهر استفاده کنید، اما حتما حواستان به این باشد که تاکسیمتر آنها روشن باشد.
برای گردش راحت‌تر در سواحل و دهکده‌های اطراف و کشف طبیعت دلنشین کوش آداسی، می‌توانید اتومبیل کرایه کنید و به دل جاده بزنید. دوچرخه‌سواری در خیابان‌های کوش آداسی یا در امتداد ساحل هم تجربه لذت‌بخشی است.

جاذبه های گردشگری در کوش آداسی:

جزیره کبوتر
کیرازلی
جزیره ساموس
غار کاراجا
پارک ملی دلتای آیدین

بایدها و نبایدهای کوش آداسی:

کشور ترکیه به دلیل توریستی بودن آن از لحاظ امنیت در سطح خوبی قرار دارد اما با این حال موارد ایمنی را سعی کنید رعایت فرمایید.
هزینه درمان در این شهر کمی بالا است اگر قرص یا داروی خاصی مصرف می کند سعی کنید فراموش نکنید آن را همراه خود داشته باشید.
باید بدانید کوش آداسی فرودگاه ندارد و برای رفتن به این شهر ابتدا باید با هواپیما به فرودگاه ازمیر رفته و از آنجا حدود ۱٫۵ ساعت با ماشین های کرایه و یا با وسایل حمل و نقل عمومی راهی کوش آداسی شوید.

دریافت به روز رسانی و بیشتر

اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/jakilid/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/jakilid/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755