سن پترزبورگ

آشنایی با سن پترزبورگ:

سن پترزبورگ که روس‌ها به آن پِتِربورگ می‌گویند، دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است که در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است. این شهر در ناحیه فدرال و مرکز استان لنینگراد است. پترزبورگ در ۱۶ می ۱۷۰۳ میلادی توسط پتر اول بنا شد و در سال‌های ۱۷۱۲ تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود. این شهر از اوت ۱۹۱۴ میلادی تا ۲۶ ژانویه ۱۹۲۴ پتروگراد و از این تاریخ تا ۶ سپتامبر ۱۹۹۱ لنینگراد و از آن پس سن پترزبورگ خوانده می‌شود.[۴] این شهر مرکز مهم اقتصادی، حمل و نقل، علمی و فرهنگی روسیه محسوب می‌شود. بسیاری مراکز تاریخی شهر در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. سن پترزبورگ کانون جلب گردشگران بسیاری است. تنها در سال ۲۰۱۸، ۸/۵ میلیون نفر از این شهر بازدید کرده‌اند.

موقعیت جغرافیایی:

سن پترزبورگ در کناره‌های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته‌است. زمستان در این شهر طولانی و همراه با بادهایی ست که از سمت رود نوا می‌وزد. تابستان نیز معتدل است و طولانی‌ترین روز را در ۲۲ ژوئن تجربه می‌کند. طول روز در این تاریخ، ۱۸ ساعت و ۵۰ دقیقه و برعکس در زمستان کوتاه‌ترین روز با ۵ ساعت و ۵۱ دقیقه در ۲۲ دسامبر است. پدیده معروف به شبهای سفید در طولانی‌ترین روزهای تابستان این شهر رخ می‌دهد.

آب و هوای شهر سن پترزبورگ:

آب و هوای شهر سن پترزبورگ، با توجه به این که در عرض جغرافیایی قرار دارد معتدل است. شاید فکر کنید این شهر هم مثل مسکو زمستان های طاقت فرسایی داشته باشد، اما این طور نیست و به دلیل فاصله زیادی که با سیبری دارد، آب و هوایی معتدلی را شامل می شود. بهترین زمان برای سفر به شهر سنت پترزبورگ اردیبهشت تا شهریور است. در این زمان شهر کاملا بیدار است و تمام قصرها و پارک ها و آب نما ها رو به عموم باز هستند.

هزینه حمل و نقل در سن پترزبورگ:

هزینه بلیط تک سفره ۴۰ روبلهزینه بلیط ماهانه ۲,۹۰۰ روبل. هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۱۵۰ روبل و به ازای هر یک کیلومتر ۱۸ روبل به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۳۶۰ روبل باید پرداخت نمایید.

جاذبه های گردشگری در شهر سن پترزبورگ:

قصر پیترهوف
موزه هرمیتاژ
قلعه پتر و پال
کاخ یوسوپف
قصر یوپوسکی
کلیسای رستاخیز

بایدها و نبایدها در شهر سن پترزبورگ:

در میادین و مراکز شلوغ حواستان به کیف و وسایل ارزشمندتان باشد.
برای دست یابی به اطلاعات مربوط به سفارت و اخد ویزای روسیه می توانید راهنمای سفارت و اخذ ویزای روسیه را مطالعه نمایید.
برای دسترسی به این شهر پرواز مستقیمی از ایران وجود ندارد بنابراین می توانید به طور مستقیم از ایران به مقصد مسکو بلیط هواپیما تهیه کنید و سپس به سمت سنت پترزبورگ حرکت نمایید.

دریافت به روز رسانی و بیشتر

اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما