مسکو

آشنایی با مسکو:

پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور روسیه است. این شهر با جمعیت ۱۲.۶۱۵.۸۸۲ نفر، پرجمعیت‌ترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت در جهان است. مسکو همچنین با مساحت ۲۵۶۱ کیلومتر مربع، حدود ۳/۵ برابر تهران وسعت دارد. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه فدرالی مرکزی قرار دارد و در روسیه اروپایی واقع شده‌است.

این شهر از مهم‌ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا به‌شمار می‌آید. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.

چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارند. مترو مسکو با ۲۲۳ ایستگاه پس از مترو توکیو، بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا جابجا می‌کند.

کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است. مسکو یکی از دوازده شهر قهرمان Города-герои به حساب می‌آید که عنوانی افتخاری برای شهرهایی ست که در زمان شوروی و به هنگام وقوع جنگ جهانی دوم، مردمانش فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بسیاری از خود نشان دادند.

موقعیت جغرافیایی:

شهر مسکو در غرب روسیه و بر روی محل اتصال سه فلات زمین شناسی و در حاشیه رودخانه موسکوا که با طول بیش از ۵۰۰ کیلومتر از میان جلگه اروپای شرقی در روسیه مرکزی عبور می کند واقع شده است ؛ در ضمن ۴۹ پل بر روی این رود و شعبات فرعی آن در محدوده شهر قرار دارد و در ضمن ارتفاع مسکو در مرکز نمایشگاه های کل روسیه ” V V C ” جایی که ایستگاه هواشناسی در آن قرار دارد ۱۵۶ متر از سطح دریای آزاد می باشد .

آب و هوای شهر مسکو:

مسکو، دارای آب و هوای قاره‌ای مرطوب با زمستان‌هایی طولانی و سرد و تابستان‌هایی کوتاه و گرم می‌باشد. زمستان های شهر مسکو با قشر ضخیمی از برف پوشیده شده است، به طوری که دمای هوا به منفی ۴۲ درجه سانتی گراد نیز می رسد.

سیستم حمل و نقل در شهر مسکو:

هزینه بلیط تک سفره ۵۲ روبل
هزینه بلیط ماهانه ۲۰۰۰ روبل
هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۱۰۰ روبل و به ازای هر یک کیلومتر ۱۲ روبل به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۵۴۰ روبل باید پرداخت نمایید.

جاذبه های مهم گردشگری شهر مسکو:

کلیسای سنت باسیل
تئاتر بولشوی
میدان سرخ
موزه هنرهای زیبای پوشکین
کلیسای مسیح منجی مسکو

بایدها و نبایدهای مسکو:

میزان بارندگی در فصل تابستان حتی از زمستان در این شهر بیشتر است، به همین دلیل فراموش نکنید که لباس های مناسب همراه خودتان ببرید.
در میادین و مراکز شلوغ حواستان به کیف و وسایل ارزشمندتان باشد.
برای دسترسی به این شهر می توانید، به طور مستفیم از ایران به مقصد مسکو بلیط هواپیما تهیه کنید.

دریافت به روز رسانی و بیشتر

اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/jakilid/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/jakilid/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755